SITUACE EGYPT

Aktuality
Vyjádření CK ALEXANDRIA

Vyjádření CK ALEXANDRIA

31.1.2011

31.1.2011

Vážení klienti,
vzhledem k aktuálním problémům a pokračujícím nepokojům v Egyptě, rozhodla CK Alexandria na tuto situaci reagovat a s ohledem na bezpečnost klientů zrušit zájezdy do Egypta s odlety 6.2. a 13.2.2011. Všechny klienty, kteří mají zakoupený zájezd s odletem v těchto termínech, budeme informovat a nabídneme jim následující možnosti:
1, zdarma změna termínu zájezdu s odletem do 30.4.2011, tj. klienti odletí kdykoli později do stejného hotelu a na stejně dlouhou dobu a nezaplatí ani korunu,
2, zdarma změna termínu a destinace s doplatkem rozdílu v ceně, tj. klienti si vyberou jakýkoli zájezd z nabídky CK Alexandria v libovolném termínu a zaplatí pouze rozdíl v cenách zájezdu, pokud bude nově vybraný zájezd dražší než zájezd původní,
3, nevyberou-li si klienti z výše uvedených variant, vrátí jim CK Alexandria celou cenu jimi zaplaceného zájezdu do Egypta.

Naší prioritou je nejen bezpečí našich klientů, ale i jejich maximální komfort a spokojenost. Zároveň chápeme veškeré obavy a snažíme se všem klientům vyjít maximálně vstříc. Celou situaci v Egyptě budeme samozřejmě i nadále pečlivě sledovat a podle dalšího vývoje přijmeme další případná opatření.

Děkujeme všem za pochopení a věříme, že toto řešení ocení všichni, jichž se tato nepříjemná situace týká.

29.1. 2011

Aktuální zprávy z Egypta potvrzují pokračující demonstrace v Káhiře. Reagoval již i prezident Mubarak, který rozpustil vládu a dnes by měl jmenovat novou. Co se týče turistických letovisek, zde je i nadále naprostý klid a turisté pokračujícími protesty v daleké Káhiře nejsou absolutně dotčeni. ČSA dnes vypravily do Egypta již dvě letadla, první do Káhiry, druhé do Hurghady. Informace od cestujících, kteří byli na palubách těchto dvou letů, potvrzují výše zmíněnou situaci. V Hurghadě je klid a o demonstracích se tam lidé dozvídají pouze z novin a televize. Situaci pro vás i nadále sledujeme a jsme ve spojení s naším delegátem i partnerskou kanceláří, kteří nám dodávají aktuální informace

28.1. 2011

Vážení klienti,
rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci v Egyptě a uklidnili tak všechny, kteří mají z návštěvy této země obavy. Podle aktuálních informací od našeho egyptského partnera a našeho delegáta přímo z Hurghady, Vás můžeme ujistit, že v přímořských letoviscích je naprostý klid a nebýt zpráv v televizi a problémů s připojením k internetu, nikdo by zde o žádných demonstracích ani nevěděl. Veškeré protesty se odehrávají v Káhiře a částečně také ve městech Suez a Alexandria (v těchto městech byl vydán zákaz nočního vycházení). Turistické destinace však nejsou absolutně dotčeny a panuje zde naprostý klid a pohoda.
Egypťané jsou si moc dobře vědomi, jak důležitý je pro jejich obživu turistický ruch a nedopustí, aby byl jakkoli narušen. Jediným omezením, se kterým se tak turisté v současné době potkají, jsou problémy s připojením k internetu a dočasné zrušení fakultativních výletů do Káhiry.
I přes všechna ujištění však Alexandria situaci bedlivě monitoruje, a pokud by v letoviscích na břehu Rudého moře hrozilo jakékoli riziko, budeme na takovouto situaci okamžitě reagovat. Na těchto stránkách Vám budeme v následujících dnech přinášet aktuální informace od našich kolegů přímo z Egypta.